اخبار خانه تولیدات جوان

گفت و گو با محمدمهدی فکریان

ولیمه» نام فیلم کوتاه جناب آقای «محمدمهدی فکریان» است که با حمایت خانه تولیدات جوان صدا و سیما ساخته شد و روایتی از روزه‌ی سیاسی مردم انقلابی ایران است که بعد از تسخیر لانه جاسوسی اتفاق افتاد.
🔹روابط عمومی خانه تولیدات جوان سراغ این جوان دغدغه‌مند رفته و از ایده تا اجرای این اثر را از آقای فکریان جویا شده است.
1️⃣ محمد مهدی فکریان درباره ایده‌‌ی اولیه این کار گفت:«این فیلمنامه بخشی از تاریخ سیاسی اقشار مختلف مردم ایران است که شنیده نشده و همین باعث ایجاد دغدغه و ضرورت ساخت چنین اثری شد.»
2️⃣ وی نقاط قوت و ضعف اثر را اینگونه ارزیابی کرد و گفت:«بازی های رئال، بازیگران زیاد و فضای تاریخی باور پذیر آن برای مخاطب (یعنی دهه ۶۰) از نقاط قوت این کار به حساب می‌آید که نسبت به بقیه‌ی آثار تولید شده در سری کارهای کوتاه حاوی پیام (psa) کاملا وجه تمایز آن مشخص است.»
3️⃣ آقای فکریان درباره مراحل ساخت گفت:«مراحل پیش تولید اثر حدود ۲۵ روز زمان برد که به دلیل تعداد زیاد هنرور در کار و تولید این اثر در شهرستان کاشان مشکلات خود را به همراه داشت؛ ۴۶ هنرور در این اثر ایفای نقش کردند که از تمامی آن‌ها تست گرفته شد. بعد از انتخاب بازیگر ها سه روز تمرین کردیم؛ تمام دکوپاژ ها به صورت سه بعدی آماده شدند و در نهایت در ۱۸ ساعت کار تولید شد. پیش تولید هم حدود دو هفته از ما زمان برد.»
4️⃣ این جوان خوش سابقه بازخوردها درباره اثر را اینگونه عنوان کرد:«بازخوردهای زیادی گرفته‌ایم که الحمدالله مثبت بوده و نشان از تاثیر کار روی افراد و جامعه دارد؛ البته بعضی نیز نقدهایی نسبت به فیلمنامه داشتند که این امری کاملا طبیعی است. همچنین بسیاری از افراد از اینکه این اتفاق واقعا در تاریخ سیاسی-انقلابی ایران ثبت شده متعجب بودند و درباره حقیقی بودن آن از ما سوال می‌پرسیدند! بخصوص نسل جوان تر که از نظر سنی آن زمان را تجربه نکرده اند.»
5️⃣ محمد مهدی فکریان درباره تجربه کار با خانه تولیدات جوان گفت:«قبل از این به عنوان کارگردان با خانه تولیدات جوان همکاری داشتم اما به عنوان تهیه کننده اولین باری بود که با این نهاد همکاری میکردم؛ بنظرم با توجه به هدفی که این نهاد دارد می‌تواند برای ورود به دنیای حرفه ای فیلم و سریال پناهگاه خیلی از فیلمسازان جوان و مستعد باشد.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *